Wszystko o InformCC
20-07-2017

InformCC to aplikacja pracująca online – automatyczne narzędzie do korekty tekstu, przeznaczone do profesjonalnej, elektronicznej analizy porównawczej plików. System Inform Content Compare opracowany został przez firmę InformaIT.

Do pracy potrzeba tylko komputera z dostępem do sieci i dowolnej przeglądarki internetowej.

System InformCC składa się z 2 modułów:
Text Compare – przeznaczony do treści tekstowych, pracujący w technologii Unicode
Graphic Compare – przeznaczony do analizy grafiki, posługuje się technologią piksel do piksela
Najważniejsze zalety InformCC:

 • automatyzacja procesu
 • powtarzalność
 • szybkość
 • precyzja
 • bezpieczeństwo
 • wykluczenie możliwości popełnienia błędu, mogącego przekreślić pracę zespołu ludzi
 • zapobieganie kryzysowi wizerunkowemu.

 

Użycie InformCC gwarantuje, że tylko niezbędne zmiany zostaną prawidłowo wprowadzone do materiału graficznego. Dzięki niemu z łatwością można porównywać zawartość dwóch obszarów tekstu, niezależnie od zmian pod względem układu i stylu. Można szybko i skutecznie zbadać różne elektroniczne wersje tego samego pliku PDF.

 
Jak to działa?

System InformCC jest narzędziem całkowicie internetowym, łatwo dostępnym i obsługiwanym za pomocą dowolnej przeglądarki współpracującej z komputerami Mac i PC. Nie wymaga instalowania żadnych wtyczek.

Moduł Text Compare analizuje strumienie tekstu, nie biorąc pod uwagę stylu, rozmiaru czy podobieństw. Porównanie może zostać przeprowadzone słowo w słowo lub znak po znaku w zaznaczonym obszarze lub na całej stronie. Narzędzie ułatwia też pracę z plikami wielostronicowymi, a więc całymi dokumentami. Rewolucyjna funkcja Language-Independent umożliwia również porównywanie tekstów pisanych w językach obrazowych (takich jak język chiński) lub języków pisanych od prawej do lewej strony (takich jak język arabski lub hebrajski). Program może również zestawić ze sobą teksty wielojęzyczne na tej samej stronie. Dodatkowo komparacja przypisów Adobe (Adobe Annotations Compare) wykrywa odchylenia pomiędzy nimi („Sticky Notes”) a głównym tekstem. Ponadto sprawdza ona, czy zmiany głównego materiału, proponowane w przypisach, zostały prawidłowo umieszczone w skorygowanej wersji dokumentu. Text Compare w trybie Manuscript sprawdza, czy kluczowy tekst z rękopisu znajduje się także we właściwym, docelowym dokumencie – bez względu na to, w którym miejscu tekst z oryginalnego rękopisu powinien znaleźć się w odpowiednim dokumencie.
Moduł gwarantuje 100-procentową identyfikację odchyleń. Każda niezgodność jest prezentowana w odniesieniu do zmienionego, dodanego lub usuniętego tekstu. Ponadto, po włączeniu funkcji porównywania atrybutów, możliwe jest prezentowanie zmian związanych m.in. z takimi cechami tekstu jak: pogrubienie, kursywa, pogrubiona kursywa czy podkreślenie.

Moduł Graphic Compare umożliwia badanie różnych elektronicznych wersji tego samego pliku PDF, który łączy zarówno tekst, jak i elementy graficzne. To ważne, szczególnie dla agencji reklamowych. Porównanie odbywa się na zasadzie piksel do piksela. Wykrywane są nawet najmniejsze różnice, ponieważ oprogramowanie dokonuje zaawansowanej analizy obrazu i umożliwia konfigurację opcji filtrowania.

 

InformCC – korzyści:

 • Narzędzie internetowe, nie wymaga instalowania wtyczek
 • Precyzja i powtarzalność, porównanie dokumentów piksel do piksela (błyskawiczne, automatyczne porównanie treści tekstowych i graficznych),
 • Oszczędność czasu i obniżone ryzyko powstania/niewykrycia błędów i różnic
 • Możliwość płynnej zmiany parametrów i filtrów podczas inspekcji
 • Automatyczna implementacja w trakcie inspekcji sugerowanych przez system lub manualnych komentarzy na zasadzie „sticky notes”, czego efektem jest gotowy raport z zaznaczonymi, ocenionymi i skomentowanymi odchyleniami wykazanymi przez oprogramowanie podczas inspekcji
 • Niezależny od rozkładu atrybutów (stylu) tekstu, np. czcionki, wersji języka itp.
 • Rozpoznanie i ocena jakości kodów kreskowych i tekstu w języku Braille’a,
 • Pełna historia raportów
 • Funkcja podpisu elektronicznego
 • Redukcja kosztów sprzętowych: „usługa webowa” (na życzenie system jest dostępny także w wersji instalowanej lokalnie)
 • Niezależny od systemu operacyjnego
 • działa na komputerach PC i Mac
 • Obsługiwane formaty to PDF, Word, Excel, Adobe Illustrator, XML i pliki tekstowe.
 • Możliwość bezpłatnego testu oprogramowania przez okres 14 dni.

 

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami. Zapisz się na listę subskrybentów newslettera InformCC. Zapraszamy!


Powiązane wpisy

To niepozorne pudełko kryje w sobie moc. System InformCC jest dostępny jako oprogramowanie instalowane na serwerach klienta lub jako w pełni funkcjonalna aplikacja online. W obu przypadkach może odmienić życie Waszej firmy. Szybka i w 100% pewna korekta nawet obszernych materiałów da Wam bezpieczeństwo i komfort.
(więcej…)

Szukasz sposobu, aby kontrola jakości tekstu w firmie przebiegała sprawnie i była niezawodna? Świetnie trafiłeś. Z myślą o Tobie stworzyliśmy narzędzie przeznaczone do zautomatyzowanej korekty błędów oraz porównywania treści i grafik. Nasza aplikacja w łatwy sposób pomoże ustrzec się przed pomyłkami, które dla każdej działalności mogłyby być brzemienne w skutkach.

(więcej…)

InformCC to aplikacja pracująca online – automatyczne narzędzie do korekty tekstu, przeznaczone do profesjonalnej, elektronicznej analizy porównawczej plików. System Inform Content Compare opracowany został przez firmę InformaIT.

Do pracy potrzeba tylko komputera z dostępem do sieci i dowolnej przeglądarki internetowej.

(więcej…)